Tancošová 1
Werthelmová 1

14.kolo 22.4.2017

FK Bohemians 1905 - FK Rakovník 2:2

Pouze v deseti nastoupily naše dorostenky na rozmáčený trávník ve Vestci. Hned po rozehrání zápasu Wertheimová důsledně sledovala míč až k brankářce domácích, která jej do ní nastřelila a míč skončil v síti. Hráčky Bohemians se snažily o vytvoření tlaku, ale dobře organizovaná hra našich děvčat je do šancí nepouštěla. Navíc se po brejku Werheimové dostala k míči Maňasová a umístěnou střelou navýšila skóre. Škoda, že v závěru své sólo na branku domácích neproměnila Frenclová.
V druhé poločasu se podařilo domácím přečíslovat naš tým před středem šestnáctky a vytvářet si šance. Několik dobrých zákroků předvadla i Nováková v brance. Síly některým našim děvčatům ubývaly rychleji než soupeřkám a těm se podařilo vstřelit kontaktní branku. I ve druhé části hry předvedly rakovnické hráčky několik slibných akcí, ale branku vstřelit nedokázaly. Bohemka v posledních pěti minutách vsadila vše na útok a v poslední minutě, po závaru v šestnáctce, skóre vyrovnala. Hezké bojovné utkání na těžkém terénu skončilo remízou a hráčky obou týmů se vydaly ze všech sil.

13 kolo  16.4.2017

FK Jablonec - FK Rakovník   0:6 nedohráno

Domácí tým nastoupil k utkání II.ligy dorostenek pouze v počtu devíti hráček. Naše hráčky se v úvodu zápasu nechaly chytat do dobře organizované ofsajdové pasti jabloneckého družstva. I první šanci ke skórování mělo domácí družstvo. V dalším průběhu prvního poločasu se již naše děvčata prosadila kombinační hrou a převahu vyjádřila třemi brankami.
V úvodu druhého poločasu již domácím vystavování do ofsajdu přestalo fungovat a po třech samostatných nájezdech na brankářku naše děvčata navýšila skóre.
Do 60 minuty zápasu odstoupily pro zranění tři domácí hráčky a pro malý počet hráček bylo utkání ukončeno.
Branky: Maňasová 3x, Wertheimová, Frenclová, Rubešová
Sestava:Nováková-Rubešová,Brucknerová,Maňasová,Frenclová,Malá,Mynajová,Průšová,Podpěrová,Wertheimová.Táncošová,Švejcarová,Kopková

14.kolo 8.4.2017

FK RAKOVNÍK - FK ÚSTÍ/LABEM 2 : 0 (2:0)

V utkání 14.kola 2.ligy dorostenek předvedly naše hráčky velmi hezký kolektivní výkon. Každá hráčka na hřišti pracovala ve prospěch týmu, z čehož vyplynuly dva góly Frenclové a dvakrát míč orazítkoval brankovou konstrukci. Hráčkám hostí nelze upřít bojovnost a nasazení po celou dobu zápasu, ale vyšší kvalita hry byla tentokrát na kopačkách domácích fotbalistek, které si připsaly zasloužené tři body do tabulky.  Sestava:Nováková-Rubešová,Brucknerová,Černá,Maňasová,Frenclová,Malá,Mynajová,Průšová,Podpěrová,Wertheimová.

12.kolo 26.3.2017

FK RAKOVNÍK - MINERVA FF 0 : 4 (0:0)

I v početním oslabení odehrál tým dorostenek velmi solidní první poločas. Škoda, že některé hráčky nedokázaly udržet svoji koncentraci na hru a svým přístupem vlastně rozložily soudržnost týmu. Toho soupeř využil a odváží si všechny body.

Sestava:Nováková - Rubešová,Maňasová,Frenclová,Mynajová,Průšová,Podpěrová,Tancošová,Kopková.

11.kolo 13.11.20

TJ Jiskra Domažlice - FK Rakovník  1:1 (1:1)

DOROSTENKY S BODEM Z DOMAŽLIC.

K poslednímu mistrovskému utkání 2.ligy dorostenek v tomto roce, s TJ Jiskra Domažlice, odcestovalo z šestnácti členného kádru pouze deset hráček (což se ještě v sezóně nestalo).

Úvodní minuty zápasu patřily domácím domažlickým fotbalistkám. Jejich úsilí však naráželo na naši obětavě hrající obranu a střely z větší vzdálenosti spolehlivě chytala Nováková v brance. V polovině poločasu se začala ve středu zálohy prosazovat Frenclová a vyslala do několika brejků Maňasovou. Domácí hráčky v defenzivě znejistěly a ve 32 minutě se z pravé strany šestnáctky Maňasová prosadila přes obránkyni domácích a vstřelila úvodní branku utkání. Radost našich hráček však trvala pouhé tři minuty kdy domácí fotbalistky přečíslily střed naší obrany a vyrovnaly skóre.
Oba týmy nastoupily do druhého poločasu s odhodláním strhnout vítězství na svou stranu. Po úvodním tlaku domácích hráček se dostala ke dvěma slibným příležitostem Maňasová, ale její střely domácí brankářka zlikvidovala. Hráčkám Jiskry zbylo přeci jen více sil pro závěrečný tlak, ale co neouhrály naše fotbalistky v poli, dokázala pochytat brankářka Nováková. Po závěrečném hvizdu rozhodčího byly evidentně smutnější domácí fotbalistky. Našim děvčatům za bojovnost a nasazení získaný bod "sluší". Děvčata si dokázala, že když se tým semkne "NIC NÁS NEZASTAVÍ".
Ke spokojenosti v týmu přispěla i "dohrávka" v plzeňském "mekáči

Sestava - Nováková, - Kopková,Frenclová,Maňasová,Mynajová,Tancošová,Veselá.Švajcarová,Malá E,Průšová.

10.kolo 6.11.2016

Dukla Praha - FK Rakovník 5:0 (2:0)

S DUKLOU STEJNÝ VÝSLEDEK.

Tým dorostenek odehrál v neděli již první kolo druhé části soutěže a za soupeře měl hráčky pražské Dukly. Po úvodní desetiminutovce se postupně začaly prosazovat individuálně vyspělejší a kompaktněji hrající fotbalistky Dukly. Jejich hra potom vyústila ve vedoucí branku. Našim děvčatům tentokrát nelze upřít snahu o aktivnější přístup a předvést hru, ke které dostly pokyny. Soupeřky však byly důraznější a lépe pracovaly s míčem. Konečný výsledek tak i odpovídá rozdílu v aktuální výkonnsti týmu. Přesto je nutné konstatovat, že při srovnání hry našich hráček v obou utkáních s Duklou se děvčata při zvládání fotbalové abecedy zlepšila. Hráčky Dukly jsou již dál.

Sestava - Průšová, - Brožová,Kopková,Frenclová,Maňasová,Mynajová,Tancošová,Veselá.Švajcarová,Brucknerová,Podpěrová a Lucjuková

9.kolo 30.10.2016

TJ Sokol Třebeš - FK Rakovník 3:1 (2:0)

MÁLO AKTIVITY A ODVAHY.
Na zápas do Hradce Králové se sousedem v průběžné tabulce 2.ligy dorostenek, TJ Sokol Třebeš, jelo družstvo dorostenek. Než se naše děvčata "rozkoukala" protáhla se ve 2 minutě obranou šikovná útočnice domácích a vstřelila úvodní branku. Potom se hra obou týmů utápěla v řadě nepřesností. K tomu přidaly naše hráčky ještě nedůrazný, pasivní přístup v boji o míč, neochotu nabídnout se spoluhráčce ke kombinaci. Ve 34 minutě po rohovém kopu domácích prošel nízko letící míč přes celou šestnáctku na zadní tyč, kde jej důraznější domácí hráčka dorazila do sítě.
I ve druhém poločasu pokračovala nepřesná nepohledná hra obou týmů. Domácí tým však byl aktivnější v tlaku na míč. Snadno ubránil naše hráčky otálející s přihrávkami. V 50 mnutě zvýšily domácí již na rozdíl tří branek. O čtyři minuty později předvedla naše děvčata, že dokáží rychlou kombinací přejít do útoku a Maňasová střelou pod břevno upravila skóre.
Až na vyjímky se tento zápas našim mladým hráčkám nepovedl, chyběla aktivita, odvaha, lepší práce s míčem.

Sestava - Nováková, - Brožová,Kopková,Frenclová,Maňasová,Mynajová,Podpěrová,Tancošová,Švajcarová,Brucknerová,Průšová,Lucjuková.

Branaky- Maňasová

8.kolo 22.10.2016

FK Rakovník - FC Slovan Liberec  0:5 (0:5)

DOROSTENKY DOMA PROHRÁLY.
Naše dívky měla za soupeře na domácím hřišti vedoucí tým průběžné tabulky 2.ligy FC Slovan Liberec. Hostujícím hráčkám se vydařil vstup do zápasu a již v 6 minutě vstřelily vedoucí branku. I v dalších minutách první části hry prokazovaly liberecké fotbalistky větší herní vyspělost a přidaly ještě čtyři branky do sítě našeho týmu. Rakovnické hráčky odehrály první poločas se zbytečným respektem k soupeřkám a z něj vyplývala i řada nepřesností ve hře.
Ve druhém poločase hrály již domácí děvčata s větším odhodláním, soupeřkám se přestaly dařit kombinace. Několik vydařených zákroků předvedla v brance i Nováková. Skóre se tak do konce utkání již neměnilo.
Pro náše hráčky přineslo utkání zkušenost, že není třeba přehnaného respektu před žádným soupeřem, je třeba na sobě pracovat v individuálních dovednostech, každá naše hráčka je bojovnice a záleží ji na hře týmu.

Sestava - Nováková, - Brožová,Kopková,Frenclová,Maňasová,Mynajová,Rubešová K,Tancošová,Veselá.Švajcarová,Malá E,Brucknerová,Průšová.

7.kolo 16.10.2016

Mnichovo Hradiště - FK Rakovník  0:11( 0:5)

DOROSTENKY SI PŘIVEZLY TŘI BODY.

Postupné zlepšování individuálních dovedností našich mladých hráček se začíná projevovat i v určitém zlepšení hry celého týmu dorostenek. Spoluhráčky uklidnila úvodní brankou Maňasová v 9 minutě a po několika vydařených kombinacích narůstalo i vedení našeho týmu. Snahy domácího družstva o brejkové akce po celé utkání spolehlivě řešila obrana. Jak postupně domácím hráčkám ubývaly síly, zapojovaly se do útočné fáze i další naše hráčky. Svůj první gól v dresu Rakovníka tak vstřelily i dvě nejmladší dívky Tancošová a Lucjuková.
Před našimi dorostenkami je ještě dlouhá cesta při zlepšování všech herních činností. Pochvalu si zaslouží za to, že každá hráčka se snaží dát své schopnosti a bojovnost ve prospěch celého týmu.

Sestava - Nováková, - Brožová,Kopková,,Frenclová,,Maňasová,Mynajová,,Rubešová K,Tancošová,Veselá,Malá E,Brucknerová,Lucjuková a Průšová.

Branky - Maňasová 4,Frenclová 2,Rubešová K 2,Tancošová,Lucjuková a Brucknerová.

6.kolo 9.10.2016

FK Rakovník - Bohemians Praha  7:0 (4:0)

DOROSTENKY DOMA VYHRÁLY.
Početně oslabený tým soupeře dokázal vzdorovat našim dorostenkám do 10 minuty, kdy vstřelila úvodní branku zápasu Frenclová. Přesto, že hráčky soupeře vkládaly do zápasu velké úsilí a prokázaly slušnou fotbalovou úroveň, nebylo v jejich silách zabránit vysoké prohře. K tomu přispěly naše dorostenky snahou o kombinační hru, kterou překonávaly obranu hostujícího týmu. Gólově se třemi brankami prosadily Maňasová a Frenclová, jednu branku vstřelila Kopková. Mnoho příležitostí i ostatních děvčat zůstalo nevyužito.

Sestava - Průšová - Kopková,Frenclová,,Maňasová,Mynajová,Podpěrová,Rubešová K,Veselá.Švajcarová,Malá E,Lucjuková

Branky - Maňasová 3,Frenclová 3,Kopková

5.kolo 1.10.2016

FK Ústí nad  Labem - FK Rakovník 2:5 (1:1)

PRVNÍ VÝHRA DOROSTENEK NA HŘIŠTI SOUPEŘE.

Začátek utkání se našim dorostenkám na "umělce" v Ústí nad Labem vydařil. Již v 5 minutě se důrazem v šestnáctce soupeře prosadila Maňasová a vstřelila úvodní branku zápasu. Potom se však z kopaček našich hráček vytratila přesnost a aktivitu převzal domácí tým. Ve 22 minutě se rozběhla k sólu šikovná domácí útočnice Kremrová a srovnala skóre utkání. Naše hráčky pokračovaly až do konce poločasu v nepřesné pasivní hře. Za zmínku stojí pouze z úhlu nastřelená tyčka branky domácích od Podpěrové.
Změny v rozestavení pro druhý poločas přinesly dílčí zlepšení hry našich mladých hráček. Ve 44 minutě prošla středem obrany domácích Švejcarová a vstřelila druhý gól našeho týmu. Po několika přesných přihrávkách se ve 49 minutě dostal míč k Frenclové a ta zvýšila vedení. Domácí fotbalistky začaly více bojovat a měly v dalších minutách více ze hry. Tento stav vyústil v 63 minutě k dalšímu rychlému průniku Kremrové, která snížila na rozdíl jedné branky. Snaze domácích o vyrovnání učinila konec v 70 minutě Maňasová svou druhou brankou v utkání. Definitivní pojistku zisku tří bodů vstřelila v 75 minutě Švejcarová.
První výhra na hřišti soupeře je určitě úspěch našeho nově vytvořeného týmu dorostenek, ale v dalších utkáních je třeba hru spřesnit a být odvá

Sestava - Nováková, - Brožová,Kopková,,Frenclová,,Maňasová,Mynajová,Podpěrová,Rubešová K,Tancošová,Veselá.Švajcarová,Malá E,Brucknerová.

Branky - Maňasová 2,Švejcarová 2,Frenclová.

4.kolo 25.9.2016

FK Rakovník - FK Jablonec 12:0 (6:0)

PRVNÍ VÝHRA DOROSTENEK.
Početně oslabený tým hráček Jablonce se úspěšně bránil do 22 minuty kdy střelou z hranice šestnáctky otevřela skóre Rubešová. To se jí povedlo zopakovat ve 28 minutě druhou brankou v síti hostí a domácí fotbalistky se uklidnily. Spřesnily přihrávky z čehož vytěžily, do konce poločasu, po dvou brankách Frenclová s Maňasovou.Ve 47 minutě dovršila svůj hatrrick Frenclová. Další povedenou kombinaci ve 49 minutě proměnila v branku Švejcarová. Následující pětiminutovka patřila Podpěrové. Nejprve z úhlu prostřelila brankářku hostí v 51 minutě a v 54 minutě dorazila do sítě míč vyražený brankářkou po střele Kopkové. V závěru utkání dovršily své hatrricky Maňasavá s Rubešovou. Našim dorostenkám se zejména ve druhém poločase dařily pohledné kombinace a zaslouženě získaly své první vítězství v soutěži.

Sestava - Nováková,Průšová - Brožová,Kopková,,Frenclová,,Maňasová,Mynajová,Podpěrová,Rubešová K,Tancošová,Veselá.Švajcarová,Malá E

Branky - Maňasová 3,Frenclová 3,Rubešová K. 3,Podpěrová 2,Švajcarová 1

3.kolo 14.9.2016

Minerva FF - FK Rakovník 4:4 (3:3)

PRVNÍ GÓLY A PRVNÍ BOD.

Tým dorostenek již ve středu sehrál utkání 3.kola na hřišti MINERVA FF. Úvod utkání se našim děvčatům vydařil. Maňasová pronikla z pravé strany do šestnáctky a její prodký přízemní centr si už ve 2.minutě bránící hráčka srazila do vlastní sítě. Domácí tým však v 6.minutě stav zápasu vyrovnala střelou Janovské. Za dalších osm minut se skóre měnilo znovu. S chutí hrající Maňasová se uvolnila na hranici šestnáctky a domácí brankářce nedala šanci 1 : 2. V této fázi utkání se více dařilo rakovnickým fotbalistkám. Ve 20.minutě, opět střelou z hranice šestnáctky, zvýšila vedení Frenclová na 1 : 3. Závěr poločasu patřil domácím. Nejlepší hráčka domácích Kubíková dvakrát "vyškolila" rakovnickou obranu a brankami z 29. a 36.minuty stanovila skóre poločasu na 3 : 3. Úvod druhého poločasu byl vyrovnaný. Ve 46.minutě si hráčky Rakovníka opět nepohlídaly Kubikovou a Minerva šla do vedení 4 : 3. V dalším průběhu utkání byla hra vyrovnaná s lepšími momenty na jedné i druhé straně. Výraznější brankovou příležitost si však nevypracoval ani jeden tým. V závěru utkání se vysunula ke dvěma útočnicím Rakovníka i Rubešová. V 72.minutě se z levé strany prodrala do šestnáctky a střelou podél brankářky vyrovnala skóre na 4 : 4.Pro oba týmy zasloužená remíze, oba týmy se střídaly v lepších a slabších fázích předváděné hry. Herní projev našeho týmu se zápas od zápasu zlepšuje a i individuálně se děvčatům více daří. Děvčata v tomto přístupu vydržte.

Sestava - Průšová - Brožová,Kopková,Brucknerová,Frenclová,Lucjuková,Maňasová,Mynajová,Nedomová,Podpěrová,Rubešová K,Tancošová,Veselá.

Branky - Maňasová 2,Frenclová a Rubešová K.

2 kolo 11.9.2016

FK Rakovník - TJ Jiskra Domažlice 0:2

ZATÍM BEZ BODU A GÓLU.

Ve svém druhém mistrovském utkání přivítaly naše dorostenky na svém hřišti soupeřky z Domažlic.
Po úvodním "oťukáváni" kvalit obou týmů se iniciativy chopila děvčata z Domažlic a Vlková v 10.minutě vstřelila úvodní branku utkání. Z domácích hráček jako by spadla tréma a v následujících minutách začaly soupeřky přehrávat. Střely Frenclové a Maňasové z hranice šestnáctky těsně minuly branku. Potom vběhla do vápna hostí Podpěrová, ale její zakončení končilo jen v boční síti branky. V závěru poločasu se hra opět vyrovnala.
Snahu domácích o vyrovnání schladila hned v úvodu druhého poločasu Strádalová brankou na dvougólové vedení hostí. V dalším průběhu utkání se již na hřišti více bojovalo než kombinovalo a ani jeden tým si nevypracoval výraznější brankovou příležitost.
Za snahu, v úmorném vedru, zaslouží oba týmy uznání a je nutno dodat, že soupeřky více sehrané z předešlé sezóny, si tři body odvezly zaslouženě. Naše děvčata se zase posunula o další krůček v kvalitě předvedené hry.

Sestava : Nováková-Brožová,Kopková,Veselá,K Rubešová,Frenclová,Mynajová,Maňasová,Podpěrová,Tancošová,Lucjuková,Malá E.Nedomová,Průšová,Brucknerová

Fotka uživatele FK Rakovník ženy.

1.kolo 3.9.2016

FK Rakovník – Dukla Praha „B“  0:5

PRVNÍ ZÁPAS. PRVNÍ ZKUŠENOSTI

Hned od úvodního hvizdu prvního mistrovského utkání 2.ligy dorostenek bylo zřejmé, že náš nově vytvořený tým bude čelit kompaktnější hře soupeřek. V bojovnsti, individuálních dovednostech nebylo mezi hráčkami Dukly a našimi děvčaty většího rozdílu. Problémem našeho družstva byla, logicky, podstatně nižší sehranost jednotlivých řad a minimu zkušeností u některých děvčat, ve hře na celé hřiště.
Bez ohledu na konečný výsledek zápasu je potřeba všechny naše hráčky pochválit za přístup k utkání a snahu plnit zadané úkoly.

Sestava:Nováková – Brožová,Kopková,Veselá,K.Rubešová,Frenclová,Mynajová,Maňasová,Podpěrová,Černá,Tancošová,Malá Erika,Malá Katerina,Lucjuková,Nedomová