Dorostenky

Dorostenky FK Rakovník

Mládežnický tým v klubu FK Rakovník vznikl v březnu 2010, když bylo podmínkou II. Ligy žen mít mládežnické družstvo. Na tento popud jsme začali shánět mladé holky, ve věku 9 – 19 let. Bohužel pro ně jsme byli z naší ligy skoro jediní, kdo toto družstvo měl. Proto ostatní zaplatili pokutu a my nemáme s kým hrát. I přesto jsme náš tým nerozpustili a chceme ho zachovat. Holky budou jezdit prozatím na turnaje a přátelská utkání a třeba se časem otevře možnost působení v nějaké soutěži. Současný kádr tvoří 14 holek, trénuje s nimi Bianka Joglová a dokonce se podařilo domluvit první přátelský zápas. „Odjely jsme s holkama do Mělníka, kde se hraje liga starších žákyň, sice to byl horký vstup pro moje slečny, ale zato si zkusily to nejvyšší co v naší republice máme. Prohráli jsme 7:0, ale na to já nehledím. Holky byly na velkém trávníku poprvé, poprvé prováděly výkop k zahájení utkání, poprvé běhaly déle než 30 minut a vůbec mohly zažít zápasovou atmosféru. Na zápas nás jelo 11, střídala pouze malá devítiletá Eliška Kublová, ale i ta si několik minut zahrála. Ostatní holky, jak naše, tak soupeřovo, byly ročníky 96 a u nás i 97. V našem týmu převládají tyto dvě věkové kategorie. Po zápase jsem holky moc pochválila, protože mě překvapily, jak je zápas vtáhl a jak rychle se dokázaly na hřišti samy učit a orientovat, každou minutu byly lepší“.

Tréninky:

Trénujeme na hřišti v Lánech, každé středu a pátek od 18:00, cca hodinu a půl. K dispozici máme sprchy a šatnu.