Podzim 2010

Podzim 2010

Rakovničanky zahájily svou letní přípravu 4. 8. 2010 na hřišti Zátiší. Nejprve se soustředily na fyzickou kondici, poté se zaměřily na kombinaci a práci s míčem. Do této části sezóny se nemohla zapojit Vaicová, která je po operaci ramene v rekonvalescenci. Zelenková se k děvčatům připojila později také z důvodu zranění. Liprtová skončila s fotbalem a některé další hráčky započaly svou přípravu o několik dní či týden později. S ohledem na tyto problémy se vedení FKR snažilo opatřit nějaké posily. Přišly Levá a Vedralová, jako příležitostná výpomoc Fedorková a na střídavý start Dubcová (Plzeň) a Slámová (Libušín). Rakovník pak v létě sehrál několik přípravných utkání, kde se jim střídavě vedlo a nevedlo.
Od prvních kol čekala FK těžká utkání s nejtěžšími soupeři. Prohrály těsně 1:2 (Liberec) a 0:1 (S. Lysá). Pak přišla výhra s Postoloprty 5:1. Následovaly zápasy, které se většinou příliš nevyvedly. V každém z nich si fotbalistky Rakovníka vybraly slabou chvilku (někdy trvající celý poločas) a nechaly si nasázet několik zbytečných branek - Malá Skála 2:3 (po kontumaci 3:0), Ml. Boleslav 2:3, K. Vary 2:3 a Příbram 2:2. Mezitím holky sehrály i vyrovnaná utkání, která dovedla k úspěchu - 2:0 s Hradištkem a 2:1 v Krupce. Hrály i pohár ČMFS s Pavlíkovem, tedy místní derby, v kterém zvítězily. Ještě je nutné doplnit, že Zelenková se zařadila do hry ve 3. kole a Stránská vypomáhala od zápasu s Krupkou, kde byla velice platnou hráčkou.
V jednom z nejtěžších podzimů, které vůbec Rakovničanky zažily, se jim místy dařilo, místy ne. Jejich výkony se ukazovaly nestabilní, nejisté, s mnoha chybami, bez jasného lídra a střelce. Avšak také v každém zápase bojovaly a snažily se do posledních minut. Ani nepříznivým výsledkem se nenechaly odradit. Herně se nedařilo, avšak i přesto FKR získal 13 bodů a je na 5. příčce, což není tak špatné s ohlédnutím na průběh. Jen doufejme a přejme si, aby se to na jaře zlepšilo a zklidnilo a vedlo se lépe.