Podzim 2009

Podzim 2009

Podzim 2009
Na konci července se sešly rakovnické fotbalistky k přípravě na svou druhou sezónu ve 2. lize žen. Ačkoli se musely vyrovnat s odchodem některých hráček (Kvapilová, Zíková ukončily své fotbalové působení, Pilíková přestoupila), do tréninku naskočily nové posily - Vajcová (FC Plzeň) a Krobotová (FC Teplice). Tréninkové jednotky probíhaly 2x - 3x týdně v rakovnických sportovních areálech a v přilehlých parcích. Děvčata samozřejmě absolvovala některá přípravná utkaní, která trenér zvolil.
Hned od počátku mistrovských zápasů byla patrná určitá zlepšení - ať už na kolektivní či individuální úrovni. Rakovničanky sbíraly důležité výhry na domácím i venkovním poli v napínavých i jasných utkání. Jedinou vysokou prohru zaznamenaly v Lysé (0:4), avšak první půle byla velice vyrovnaná. Na konečnou čtvrtou příčku v tabulce je katapultovala výhra 2:1 doma proti Ml. Boleslavi. Což bylo těžké utkání - chyběly totiž opory Ferenčíková, Liprtová, Zelenková a navíc FKR otáčel nepříznivý stav z prvního poločasu, kdy prohrával 0:1.
Podzimní část sezóny se velmi vydařila - 4. místo s 18ti body a příznivým skóre 18:12. Hráčky, trenér i vedení klubu bylo s výkony, s výsledky i s převedenou hrou spokojené. Avšak vždy je co zlepšovat :-)

Soupiska:  Pavlíčková, Krobotová,Vajcová, Brabcová, Stránská, Polanecká,Liprtová,Joglová, Novotná, Andrová, Lapáčková, Šachová, Zelenková, Kieryková, Ferenčíková, Roubíková. Trenér: Jan Janota, p. Učík