Jaro 2010

Jaro 2010

Jaro 2010

Na konci ledna se rakovnická děvčata sešla k zahájení jarní sezóny 2010. Tým posílila Káňová, Chudá a Lodeová (St. Lysá), zároveň však tuto část sezóny neabsolvovaly Šachová, Ferenčíková, Lapáčková a jen málo odehrála Joglová. Děvčata trénovala několikrát týdně v každém počasí. Rakovničanky čekalo několikadenní soustředění v nedaléké Jesenici a poté zimní turnaj DROPS cup, který FKR vyhrál.
Bohužel vstup do mistrovských utkání se Rakovnickým fotbalistkám vůbec nevydařil. Přišla totiž vysoká prohra 0:5 s Karlovými Vary po hrozném úvodním poločase. Avšak tato špatná půle byla na dlouhou dobu poslední. Poté se začalo dařit a Rakovník vyhrával jeden zápas za druhým (s Infernem 9:0, s Krupkou 5:0, s Malou Skálou 8:0). Děvčatům se také podařilo porazit Starou Lysou na jejich hřišti 1:0. Další důležitou výhru přineslo utkání v Holoubkově, také 1:0. Poslední utkání v Mladé Boleslavi mohlo v případě zisku tří bodů posunout Rakovničanky až na 2. pozici v konečné tabulce při určité šťastné konstelaci hvězd. Avšak pro tento mač mělo chybět příliš hráček - brankářka Pavlíčková, Andrová a Zelenková. Zápas skončil nepříznivým výsledkem 2:3 a to také mělo za následek konečnou čtvrtou příčku FKR.
V této mistrovské sezóně nastřílela nejvíce branek Vajcová (8 gólů), která se výborně adaptovala do pozice útočnice z obránce, a také Káňová (7 branek).
Rakovník ukončil svůj nejúspěšnější ročník s 36 body, s 12 výhrami a výborným skóre 47:22