Futsalistky FK Rakovník potřetí v řadě vezou bronz z Mistrovství ČR!

Futsalistky FK Rakovník potřetí v řadě vezou bronz z Mistrovství ČR !

Díky podpoře FAČR je o ženský futsal stále větší zájem a konkurence roste. Důkazem je i letošní dvoudenní Mistrovství ČR, které se uskutečnilo v krásné hale v Ústí nad Labem. Deset týmů bylo rozděleno do dvou skupin. V sobotu hrál ve skupině každý s každým 2 x 12 minut. Druhý den se hrálo čtvrtfinále, semifinále, zápas o 3. místo a finále.

FK Rakovník – FC Démoni Česká Lípa – 0 : 1 (0 : 0)

V prvním zápase narazily rakovnické hráčky na známého soupeře z Libereckého kraje. Celý zápas byl hodně vyrovnaný, oba týmy vycházely ze zajištěných obran, a tak o výsledku rozhodovala jediná branka, která bohužel minutu před koncem padla do rakovnické sítě.

FK Rakovník – FC Balticflora Teplice – 5 : 0 (1 : 0)

Ve druhém zápase potkaly futsalistky FKR dalšího tradičního soupeře z Ústeckého kraje, se kterým se utkávala v dlouhodobé soutěži a bez problémů jej porážela. Od úvodu zápasu byly aktivnější dopředu rakovnické hráčky, ale do poločasu se prosadily jen jednou, zásluhou Košvancové. Druhý poločas už byla aktivita FKR odměněna dalšími čtyřmi brankami, které padly ze sálovek Rubešové, Dubcové, znovu Košvancové a Fedorkové.

FK Rakovník – Nástěnky Brno – 3 : 0 (0 : 0)

Třetí zápas s brněnským týmem, který vloni FKR porazilo o v zápase o třetí místo, byl o veliké trpělivosti. Góly totiž začaly padat až ve druhém poločase, naštěstí do brněnské branky. Hned v jeho úvodu vyšla spolupráce Plhákové se zakončující Vedralovou, o dvě minuty později se prosadila Jungová a v samém závěru z desetimetrového kopu Dubcová.

FK Rakovník – AC Gamaspol Jeseník – 3 : 1 (0 : 1)

S jistotou postupu nastoupily futsalistky FKR k poslednímu zápasu proti reprezentantovi Olomouckého kraje a byl to opět zápas o trpělivosti. Od 5. minuty totiž prohrávaly a neproměňovaly i nejvyloženější šance. Druhý poločas už ovšem zcela ovládly. Gólově se prosadily Fedorková po přihrávce Košvancové a dvakrát Jungová po spolupráci s Plhákovou a Košvancovou.

FK Rakovník – FC Betis Kadaň – 4 : 2 (3 : 0)

S tradičním soupeřem z dlouhodobé soutěže, reprezentantem Ústeckého kraje šlo už o hodně, o postup mezi čtyři nejlepší celky. Rakovnické hráčky v tomto utkání měly vynikající nástup, který přetavily během sedmi minut v tříbrankové vedení, které zařídily Plháková, Vedralová a Dubcová. Ve druhém poločase však soupeř snížil dvě minuty před koncem na rozdíl jedné branky. Naději na vyrovnání však rázně utnula během minuty podruhé skórující Vedralová.

FK Rakovník – Slavia Sokol Vysočany – 0 : 7 (0 : 6)

V semifinále se, stejně jako loni i předloni, utkaly hráčky FKR s obhájcem titulu pražským týmem z Vysočan, v čele s nejlepší futsalistkou ČR Petrou Divišovou. Tentokrát favorit nenechal nic náhodě a během pěti minut šel do tříbrankového vedení, které do poločasu ještě zdvojnásobil. Druhý poločas se už jen dohrával, čestného úspěchu se hráčky FKR nedočkaly.

FK Rakovník – FK Panorama Ostrava – 3 : 1 (2 : 1)

Utkání o bronz s reprezentantem Moravskoslezkého kraje bylo od začátku hodně opatrné, góly začaly padat až v 11. minutě, když se prosadila Dubcová po spolupráci s Plhákovou. Z rozehrávky však ostravské hráčky vyrovnaly, ale o minutu později vrátila zpět vedení FKR Jungová po přihrávce Vedralové. Druhý poločas byl ve znamení úporné snahy Ostravy o vyrovnání, kterou obrana FKR v čele s Horáčkovou s přehledem eliminovala. Bronzové medaile pojistila ve 22. minutě Slavíková po přihrávce Košvancové.

Mistrem ČR se po zásluze stalo družstvo Slavia Sokol Vysočany, které ve finále nedalo Démonkám z České Lípy žádnou šanci.

Vedoucí týmu Zdeněk Učík: „Paradoxně nás nakopla prohra nešťastným gólem v poslední minutě s Českou Lípou. V dalších zápasech už děvčata předváděla výborný futsal, jen v semifinálovém zápase s pozdějším vítězem se jim nedařilo. Hráčkám je třeba poděkovat za obětavost, nasazení i dodržení taktických pokynů, které vedly ke krásnému třetímu místu, už třetímu v řadě.“

Sestava: Horáčková – Vedralová, Fedorková, Jungová, Kieryková, Rubešová – Dubcová, Plháková, Košvancová, Slavíková. Trenér: Zdeněk Dubec.