Ženy FKR přejely ostravský Baník díky koncovce Bezchlebové!

18.04.2016 14:48

FK Rakovník – FC Baník Ostrava 5 : 1  (1 : 0)

V nadstavbové části ve skupině o sestup z II. ligy přivítal FKR na umělé trávě v Rynholci ženský tým klubu hodně zvučného jména.

Od úvodu vyrovnané utkání přineslo první šanci hostujícímu týmu v 10. minutě, kterou trestuhodně zahodil. To rakovnické hráčky svou první velkou šanci proměnily. V 26. minutě obrana Baníku chybovala v rozehrávce, Novotná vysunula Bezchlebovou, která trefila přesně k tyči – 1 : 0.

Druhá půle přinesla gólové hody, na kterých se podílela největší měrou Bezchlebová, která zaznamenala mezi 55. a 69. minutou čistokrevný hattrick. Nejprve přesnou hlavičkou zužitkovala rohový kop Lodeové, poté dorazila soupeřovou brankářkou vyraženou střelu Stránské a nakonec dokonale zpracovala trestný kop Lodeové z poloviny hřiště – 4 : 0. O 4 minuty později udělala chybu i obrana FKR, kterou Baník potrestal. Poslední gól, 8 minut před koncem, daly také hráčky Baníku, ale do vlastní sítě po rohovém kopu Lodeové – 5 : 1.

Milan Klos: „Dneska jsme spokojen. Konečně nám to tam začalo padat. Holky podaly skvělý výkon a zaslouženě vyhrály. Všem děkuji za přístup a herní nasazení. “

Sestava: K. Rubešová (83. Horáčková) – A. Churanová, Stránská, Lodeová, K. Roubíková – Černá (83. Ajksnerová), Novotná, Fedorková, Brücknerová – Bezchlebová, L. Churanová (62. Králíková) Trenér: Milan Klos.