Ženy FKR na favorita nestačily!

04.05.2015 10:38

Ženy FKR na favorita nestačily !

FK Rakovník  - FK DUKLA Praha   1 : 6  (1 : 3)

Těžkého soupeře zvučného jména, favorita postupu, který během patnácti kol ještě neokusil hořkost porážky, přivítaly hráčky FKR na domácím trávníku v Lánech.

Od úvodu utkání byla hra v poli vyrovnaná, avšak útoky Dukly byly nebezpečnější. Navíc obrana ve 4. a 12. minutě vyrobila dvě naprosto zbytečné hrubky, které hráčky Dukly nemilosrdně potrestaly – 0 : 2. O minutu později se také prosadily rakovnické ženy. Po pravé straně unikla Fedorková, předložila před branku střílený centr, který pohotově uklidila do sítě Slavíková – 1 : 2. Stejná akce se minutu před koncem poločasu podařila i soupeři, bohužel se stejným efektem - 1 : 3.

I druhá půle byla ve znamení efektivity Dukly. V 49. minutě u vyraženého míče Horáčkovou byla nejrychleji hostující útočnice – 1 : 4. Šanci snížit vedení Dukly dostal FKR v 53. minutě zásluhou Košvancové, která byla faulována v pokutovém území. S penaltou Dubcové si však hostující brankářka poradila. Navíc v 72. minutě přišla chyba Horáčkové – 1 : 5. Výhodu pokutového kopu dostala i Dukla v 83. minutě, ale exekutorka netrefila branku. Přesto Dukla ještě minutu před koncem po chybné rozehrávce před pokutovým územím upravila na konečných – 1 : 6.

Milan Klos: „Za dnešní zápas bych chtěl všechny hráčky hodně pochválit. Hrály, bojovaly, nic nevypustily. I když výsledek vypadá velmi krutě, tak samotná hra tomu neodpovídala.“

Sestava: Horáčková – Fedorková, Vedralová, Králíková, Churanová (37. Rubešová) – Plháková, Poláčková, Dubcová, Andrová (74. Ajksnerová) –  Košvancová, Slavíková (76. Černá). Trenér: Milan Klos.