Za 18 minut rozhodnuto!

13.04.2015 08:35

Za 18. minut rozhodnuto !

AC Uragán Ústí nad Labem – FK Rakovník  2 : 10  (1 : 6)

Třetí jarní zápas II. ligy žen sehrály hráčky FKR v Libouchci na hřišti předposledního týmu tabulky z Ústí nad Labem.

Rakovnické hráčky začaly vlažně, přesto se proti slabému soupeři dokázaly prosadit. V 9. minutě se dorážkou po rohu Poláčkové prosadila Mikešová. O 3 minuty později průnik a prudký centr Košvancové usměrnila pod břevno domácí obránkyně a v 18. minutě prostřelila obranný val po rohu Poláčkové Košvancová – 0 : 3. Po chvíli oddechu se v 30. minutě hlavou, zase po rohu Poláčkové, trefila Košvancová, o 2 minuty později kolegyně z útoku Mikešová – 0 : 5. Slabou chvilku si rakovnická obrana vybrala v 37. minutě a domácí toho využili ke snížení, aby o 3 minuty později s chutí hrající Košvancová završila hattrick – 1 : 6.

Ve druhé půli posunula skóre krásným obloučkem v 62. minutě opět Košvancová. V 68. minutě přišla druhá hrubka obrany FKR a snížení domácího týmu – 2 : 7. V 72. a 80. minutě uplatnila svůj důraz před brankou Mikešová – 2 : 9. Gólovou tečku za utkáním dala přesná hlavička nejmenší rakovnické hráčky, kapitánky Novotné – 2 : 10.

Milan Klos: „Dnešní utkání bylo z pohledu trenérského o ničem a z hráčského o kolik branek jsme schopni vyhrát. Po hrubých chybách soupeře jsme první poločas jasně vyhráli a druhý poločas se jenom dohrával. Kladně dnes hodnotím pouze pět branek Košvancové a čtyři branky Mikešové. Jinak jsme herně nic moc nepředvedli a naopak jsme ze tří šancí soupeře dvakrát inkasovali.“

Sestava: Pavlíčková – Andrová (46. Rubešová), Králíková, Ajksnerová, Fedorková (72. Janíková) – Plháková, Novotná, Poláčková (46. Churanová), Slavíková (61. Černá) – Košvancová, Mikešová. Trenér: Milan Klos.