V boji o třetí místo lepší FKR !

20.04.2015 14:42

V boji o třetí místo lepší FKR !

FK Rakovník  - TJ Ďáblice Praha   4 : 1  (1 : 1)

Z třetí pozice a dvoubodovým náskokem na svého soupeře přivítal FKR na domácím hřišti zdatně si vedoucího nováčka II. ligy.

Začátek utkání rakovnické hráčky zcela ovládly. Hned v 1. minutě se dostaly po závaru ke třem střelám, žádná ale v síti neskončila. Soupeř však byl dopředu velmi nebezpečný a z ojedinělé akce ve 13. minutě po pěkné střele skóroval – 0 : 1. Poté ještě více hráčky FKR zatlačily, což vedlo ve 23. minutě k faulu na Mikešovou v pokutovém území a penaltě, kterou s přehledem Stárová proměnila – 1 : 1. Další tlak už vedl nejen k sérii rohových kopů, ale také gólové tutovce po rychlé akci Ďáblic, kterou však fantasticky zneškodnila Pavlíčková.

Po změně stran hned v 47. minutě zachybovala hostující obrana, Stárová vysunula Poláčkovou, která bezpečně poslala FKR do vedení – 2 : 1. V další fázi utkání už rakovnické hráčky nic soupeři nedovolily a naopak přidaly ještě dvě branky. V 77. minutě unikla po křídle Plháková a předložila před branku nehlídané a přesně dorážející Slavíkové – 3 : 1. Gólový účet za utkáním pak udělala hlavou Košvancová, která si naběhla na trestný kop Vedralové z poloviny hřiště – 4 : 1.

Milan Klos: „Z dnešního utkání mám opravdu velmi dobrý pocit a hlavně radost. Viděli jsme velmi dobrý, rychlý a dynamický fotbal od obou týmů. Do druhého poločasu jsme šli s cílem otočit stav utkání, což se nám velmi brzy podařilo. Musím vyzdvihnout výkon celého týmu, protože jsme po dlouhé době hráli a vystupovali jako tým. Jak jsem již říkal na začátku, mám dnes opravdu radost ze hry a ze zisku tří velmi důležitých bodů.“

Sestava: Pavlíčková – Novotná, Vedralová, Králíková, Fedorková – Plháková, Stárová (58. Slavíková), Dubcová, Andrová (87. Churanová) – Mikešová (58. Košvancová), Poláčková. Trenér: Milan Klos.