Sparťanky v poháru převálcovaly FKR !

16.11.2016 10:07

Sparťanky v poháru převálcovaly FKR !

FK Rakovník  - AC Sparta Praha 0 : 13  (0 : 7)

Posledním utkáním FK Rakovník v roce 2016 bylo osmifinále poháru na umělé trávě v Rynholci, kam zavítal slavný klub AC Sparta Praha v jeho ženské podobě. Stejného soupeře a ve stejné fázi poháru přivítaly hráčky FKR na jaře roku 2011 v Jesenici s výsledkem 0 : 13.

Kdo očekával, že by to mohlo být jiné a rakovnická děvčata alespoň chvilku důstojným soupeřem týmu AC Sparta Praha, byl brzy vyveden z omylu. První gól totiž padl hned ve 2. minutě. Počet vstřelených branek na straně Sparty dál strašně rychle narůstal po rychlých kombinačních akcích, takže za první čtvrthodinku to bylo 0 : 4. Do poločasu přidaly sparťanky ještě další tři branky, tu poslední minutu před koncem poločasu z pokutového kopu – 0 : 7.

Druhý poločas byl obrazem prvního, tentokrát však do 60. minuty padly tři branky a opět po akcích, kdy rakovnická obrana nestíhala pokrýt nabíhající hráčky hostí. Zbytek zápasu už byl souboj Sparty s rakovnickou brankářkou Havlíkovou, která zabránila ještě většímu gólovému přídělu ve své síti. I tak prošly za její záda další tři střely, poslední těsně před závěrečným hvizdem – 0 : 13. Zopakován byl tak, na gól přesně, výsledek utkání před pěti lety.

Milan Klos: „Jednoznačná záležitost ze strany hostujících hráček AC Sparta Praha. Vůbec k ničemu nás nepustily, hrály si to, co potřebovaly, a myslím, že si dobře zatrénovaly. Většina našich holek nastoupila až s příliš velkým respektem, což bylo na naší hře vidět.“

Sestava: Havlíková - Brücknerová, Kubešová, Lodeová, Ajksnerová – Černá, K. Rubešová, Novotná, Fedorková (71. A. Rubešová), Fandrhoncová – Bezchlebová (46. Kobesová). Trenér: Milan Klos.