Rozhodly až penalty!

10.11.2015 09:12

Rozhodly až penalty !

1. FK Příbram – FK Rakovník   2 : 2  (1 : 1), na penalty 5 : 4

Do druhého kola Poháru KFŽ vstoupil tým FK Rakovník na hřišti třetiligové Příbrami. Začátek zápasu hráčky FKR jako vždy prospali a hned ve 2. minutě dostali branku po nedůrazu třech hráček na pravé straně – 1 : 0.  Hra FKR byla plná nepřesností, které vedly k jedné chybě za druhou a neefektivnímu nakopávání míčů. Naštěstí v 37. minutě Bezchlebová potrestala chybu domácí brankářky – 1 : 1.

Do druhého poločasu nastoupil rakovnický tým se dvěma změnami, které přinesly výrazné zlepšení hry. Domácí hráčky byly přišpendleny na své polovině, vytvořené šance však hráčky FKR nevyužily. Jen Bezchlebová šla třikrát sama na domácí branku, ale vždy zvolila špatné řešení. Známé pravidlo nedáš, dostaneš, se uplatnilo v 84. minutě, kdy nehlídaná domácí hráčka vymetla šibenici Horáčkové branky – 2 : 1.  Dvě minuty před koncem konečně vyšla kombinační akce s gólovou tečkou Slavíkové – 2 : 2. V následné penaltové loterii se rozhodovalo až v šesté sérii, kdy na minelu Jedličkové odpověděla s přehledem domácí hráčka.

Milan Klos: „První poločas to byla z naší strany opět hrůza a domácí nás pěknou rychlou kombinací jasně přehrávali. Ve druhém poločase jsme zpřesnili přihrávky, začali kombinovat a konečně hrát fotbal. Jasně jsme ovládli hřiště a tlačili se do brány. Bohužel opět jsme neproměnili ani ty nejvyloženější šance. Zaslouženě tak postupují domácí hráčky.“.

Sestava: Horáčková – L. Churanová, Stránská, Králíková, Ajksnerová (46. Slavíková) – A. Churanová (46. Jedičková), Dubcová, Novotná, K. Roubíková - Bezchlebová, K. Rubešová. Trenér: Milan Klos.