Rozhodla poslední minuta a gól z ofsajdu.

31.05.2016 07:43

Rozhodla poslední minuta a gól z ofsajdu !

AFK Slavia Malešice - FK Rakovník 3 : 2  (1 : 1)

Poslední zápas sehrály hráčky FK Rakovník ve skupině o sestup z II. ligy v Praze Malešicích s již jistým sestupujícím domácím týmem.

Od začátku utkání byla hra vyrovnaná s několika šancemi na obou stranách. Skóre se však měnilo až ke konci poločasu. Nejprve se v 37. minutě prosadila nejzkušenější domácí hráčka, bývalá reprezentantka Jana Novotná. Za minutu však bylo vyrovnáno. Dlouhý pas Stránské skvěle zpracovala Lodeová, vystřelila a domácí brankářkou vyražený míč vrátila do sítě Bezchlebová – 1 : 1.

Ve druhém poločasu se hra odvíjela ve stejném duchu a opět to byly domácí hráčky, které šly v 70. minutě do vedení – 2 : 1. Rakovnický tým přeskupil síly, získal převahu a také si vypracoval šance, které pohříchu zůstaly nevyužity. Až 5 minut před koncem byla v pokutovém území faulována Lodeová. Penaltu pak bezpečně proměnila Bezchlebová – 2 : 2. Hořkou pilulku však musel spolknout rakovnická děvčata v poslední minutě. Neodmávaný ofsajd domácí hráčky znamenal její samostatný únik a gól v síti Rubešové – 3 : 2.

Kapitánka Andrea Novotná: „Zápas byl zbytečně vyhecovaný a určitě mu více slušela remíza. Dnes se vytáhla brankářka Rubešová, která dokázala zneškodnit několik tutovek domácího týmu.“

Sestava: K. Rubešová – Ajksnerová, A. Churanová, Stránská, K. Roubíková – Černá, Novotná, Fedorková, Brücknerová – Bezchlebová, A. Rubešová (22. Lodeová). Trenér: Milan Klos.