Oba rakovnické týmy ztrácejí,derby opět pro FKR.

16.02.2015 11:03

Oba rakovnické týmy ztrácejí, derby opět pro FKR !

Pátý hrací den čekala hráčky FK Rakovník a SK Olympie Rakovník ve stochovské hale porce tří zápasů. Soupeřem byla družstva FC Démoni Česká Lípa a R. S. C. Slaný, třetí zápas byla odveta rakovnického derby.

V prvním utkání nastoupila Olympie proti stále kvalitnější České Lípě, která šla také v úvodu po vlastním gólu Adély Brabcové do vedení. V 7. minutě se Hajnové podařilo střelou z úhlu vyrovnat, ale pak se třikrát prosadily soupeřky z libereckého kraje. Až v poslední minutě se podařilo Adéle Brabcové dorážkou zkorigovat na konečných – 2 : 4.

Druhé utkání sehrál FKR se Slaným a se soupeřem z dolních pater tabulky si poradil. Fungovala zejména spolupráce mezi dvojicí Poláčková, Fedorková. Prvně jmenovaná skórovala třikrát, vždy po finální přihrávce druhé. Gólově se prosadila i Plháková a Vedralová, která 8 minut před koncem dala konečnou podobu skóre – 5 : 0.

Třetí západ bylo zbytečné drama až do konce mezi Olympií a Slaným. V 6. minutě šla Olympie díky Reinové do vedení, ale soupeř do minuty srovnal. Pak přišly velké chvíle Hajnové. Bohužel tři její hezké střely skončily na tyči. Navíc Slaný pět minut před koncem šel do vedení po rohovém kopu. Hektické úsilí Olympie v samém závěru utkání přineslo jen vyrovnání Joglové, která byla na konci pohledné kombinační akce – 2 : 2.

Čtvrtý zápas mezi FKR a Českou Lípou by asi odrazem současné výkonnosti obou týmů. Česká Lípa nemilosrdně trestala jakékoliv chyby obrany FKR, kterých se bohužel rakovnický tým nevyvaroval. Dopředu se také nedařilo, navíc měly rakovnické hráčky smůlu, když Plháková trefila tyč, po které tancoval míč po brankové čáře – 0 : 5.

Derby mezi domácí Olympií a hostujícím FKR nepřineslo zajímavý futsal. Ve 3. minutě šel FKR do vedení po střele Poláčkové. Ve 12. však chybovala Dubcová a Olympie Reinovou vyrovnala. Dubcová však svoji chybu odčinila v závěrečné minutě poločasu, když zužitkovala přihrávku přes celou šířku hříště. Šancí moc druhý poločas nepřinesl a tak konečnou podobu skóre dala z trestného kopu v poslední minutě Vedralová – 1 : 3.

Vedoucí týmu FKR Zdeněk Učík: „Dnes se nám vůbec nedařilo, což se projevilo zejména v utkání s Českou Lípou. Díky této prohře jsme přišli o vedení v soutěži“.

Marek Titlbach: „Bohužel nám chyběla naše nejlepší střelkyně, ale nevím, jestli by mdlý týmový výkon, kromě závěrečné pětiminutovky se Slaným, nějak pomohla zdvihnout“.

Sestava FKR: Školná – Vedralová, Dubcová, Plháková, Kieryková – Poláčková, Fedorková, Slavíková, Košvancová.

Sestava Olympie: Beníšková – Brabcová Adéla, Brabcová Alžběta, Joglová, Reinová –Andrová, Šarlingerová, Hajnová. Trenér: Marek Titlbach