Nešťastné rohové kopy aneb co o nás napsali v rakovnickém Raportu

12.10.2009 08:11

FK Rakovník – Slovan Liberec 0:2 (0:0)

V dalším kole II. ligy žen přijel do Rakovníka vedoucí Liberec. Od prvních minut se ale hrál vyrovnaný fotbal. V prvním poločasu tak stojí za zmínku pouze vyložená šance Liberce v nastaveném čase, ale Pavlíčková bravurní robinsonádou hlavičku do protipohybu po rohovém kopu dokázala zastavit konečky prstů na brankové čáře.

Druhá část už byla ze strany Liberce lepší. Nátlakovou hrou se dostal na polovinu Rakovníka, ale vyložené šance nepřicházely. Týmu v tu chvíli hodně chyběla o přestávku střídaná Joglová, která si jela plnit rozhodcovské povinnosti. O osudu utkání rozhodly dva rohové kopy, na které Pavlíčková reagovala pozdě a s menším důrazem, čehož liberecké hráčky využily ke dvěma úspěšným hlavičkám – 0:2. V závěru se ale Pavlíčková vyznamenala, když zneškodnila samostatný nájezd i následnou dorážku.

Jan Janota: „Co je platné, že brankářka Monika Pavlíčková chytí vyložené šance na brankové čáře, když jí chybí jistota při vybíhání na centrované míče, které by mohla nacvičit při tréninku, kde ale často chybí. Dalším problém je naše ofenzivní činnost, kde nám chybí útočné typy hráček. Na 0:0 se hrát nedá.“

FKR: Pavlíčková – Stránská – Vajcová, Brabcová, Liprtová – Andrová, Joglová (46. Ferenčíková. 75. Lapáčková), Novotná, Polanecká – Zelenková, Kieryková. Trenér: Jan Janota