Na závěr bez ztráty bodů.

02.03.2015 10:24

Na závěr oba rakovnické týmy bez ztráty bodu !

Poslední šestý hrací den odehrály hráčky FK Rakovník a SK Olympie Rakovník v Ústí nad Labem, kde je čekaly domácí týmy FC Tiradores a ŠT ZOO.

V prvním utkání mezi FK Rakovník a domácím outsidererem FC Tiradores bylo od začátku jasné kdo vyhraje, otázkou byla jen výška skóre. Nakonec se zrodilo nejvyšší vítězství v soutěži. V poločase to bylo 0 : 14, na konci zápasu 1 : 24. O branky se podělily – 7 x Poláčková, 4 x Vedralová, Plháková, 3 x Fedorková, 2 x Dubcová, Košvancová, 1 x Kieryková, Slavíková.

Druhý zápas mezi Olympií a ŠT ZOO byl přímým soubojem o čtvrté místo. Rakovnické hráčky, které vycházely ze zajištěné obrany, soupeřky moc do šancí nepouštěly, a když něco prošlo, byla na místě Beníšková. Na gól se čekalo až do 21. minuty, kdy zafungovala spolupráce přihrávající Andrové a z první zakončující Hajnové. Pro velký úspěch si to obě ve stejném pořadí zopakovaly dvě minuty před koncem. Domácí hráčky sice snížily, ale na vyrovnání už neměly čas – 1 : 2.

Ve třetím zápase Olympie proti FC Tiradores začala hodně vlažně a relativně dlouhou se nemohla prosadit. První gól padl v 6. minutě, ale v desáté to bylo jen 1 : 2. Pak už přeci jen Olympie dokázala svou převahu vyjádřit střelecky na konečných – 1 : 9. O branky se podělily: 2 x Adéla Brabcová, Hajnová, Reinová a Andrová, 1 x Joglová.

V posledním zápase nastoupil FKR proti ŠT ZOO se kterým v prvním zápase prohrál. A také toto utkání nezačalo dobře. Po chybě Horáčkové šly domácí hráčky v 5. minutě do vedení. Naštěstí se podařilo v poslední minutě poločasu Fedorkové vyrovnat. Ve druhém Horáčková za stavu 1 : 1 chytila pokutový kop a i dalšími zákroky napravila zaváhání z první půle. Góly padaly až v poslední desetiminutovce a to do sítě ŠT ZOO. Postaraly se o ně 2 x Vedralová a 1 x Dubcová, která upravila na konečných – 1 : 4.

Vedoucí týmu FKR Zdeněk Učík: „Konec dobrý, všechno dobré. Rozhodující utkání s ŠT  ZOO děvčata zvládla a tak při zaváhání Kadaně v České Lípě opět vyhrála svou divizní skupinu a mohou se těšit na boje při Mistrovství ČR ve futsalu žen, kde budou reprezentovat Středočeský kraj.“

Marek Titlbach: „V prvním zápase podaly holky perfektní taktický výkon, přesně podle mých představ. Ve druhém zápase děvčata soupeře podcenila, ale přesto to v pohodě stačilo na jasné vítězství.“

Sestava FKR: Horáčková – Vedralová, Fedorková, Slavíková, Kieryková – Poláčková, Dubcová, Plháková, Košvancová.

Sestava Olympie: Beníšková – Brabcová Adéla, Brabcová Alžběta, Joglová, – Andrová, Šarlingerová, Hajnová, Reinová. Trenér: Marek Titlbach