9.kolo 28.10.2016 Lokomotiva Brno H.Heršpice - FK Rakovník

31.10.2016 09:51

Favorit z Brna rozhodl až v závěru !

Lokomotiva Brno H. Heršpice  - FK Rakovník 6 : 0  (1 : 0)

K odvetě proti vedoucímu týmu musely rakovnické hráčky v 9. kole II. ligy zajet do Brna. FKR je jediným týmem, který zatím dokázal Horní Heršpice připravit o body po remíze na domácím hřišti.

Zápas začal mírnou převahou domácích, přesto se dostala v 10. minutě do první šance rakovnická dvojice Maňasová, Kobesová, gólově zakončit však nedokázala. Zvýšený tlak domácích hráček nakonec přinesl v 33. minutě šťastnou branku v síti Novákové – 1 : 0. Ve zbytku prvního poločasu se již hra odehrávala mezi pokutovými územími, bez výrazných šancí ke vstřelení gólu.

Druhý poločas začal ve stejném duchu jako první. Postupně však se domácí tým tlačil čím dál víc do pokutového území FKR až přetížená obrana v 65. minutě kapitulovala podruhé – 2 : 0. V dalších minutách se přeci jen projevila větší zkušenost a klid na kopačkách Heršpic, které vyústily v poslední dvacetiminutovce do dalších čtyř branek v síti FKR – 6 : 0.

Vedoucí týmu Zdeněk Učík: „Zápas proti jasnému favoritovi jsme odehráli s mladým týmem, doplněným ještě juniorkami. Děvčata příkladně bojovala až do samého konce, za což jim patří veliký dík a zaslouží si jen slova uznání.“

Sestava: Nováková - Fedorková, Ajksnerová, Lodeová, Brücknerová – Černá (46. Frenclová), Rubešová, Bezchlebová,  Fadrhoncová - Maňasová, Kobesová. Trenér: Milan Klos.