Dobře zahrávané standardky

27.09.2009 21:20

FK Krupka – FK Rakovník 2:3 (1:2)

V dalším kole II. ligy žen odjely rakovnické hráčky do Krupky, která má svých řadách velmi statnou ženu s proporcemi muže, což dělá problémy všem soupeřkám, které do Krupky přijedou. Rakovník nebyl výjimkou.

Rakovnické hráčky ale vstoupily do utkání parádně. Hned po čtyřech minutách kopala Vajcová rohový kop. Míč se dostal do skrumáže, kde se nejlépe orientovala Ferenčíková – 0:1. Domácím se podařilo vyrovnat v 17. min., kdy právě tělesně zdatná Mayerová utekla obraně a prostřelila Pavlíčkovou – 1:1. Rakovnické ženy ale nechtěly nic ponechat náhodě a ještě do poločasu skórovaly. Opět kopala roh Vajcová. Míč se snesl k zadní tyči, kde číhala Stránská a prostřelila brankářku – 1:2. Chvilku na to zahrávaly rakovnické hráčky standardní situaci. Zelenková přetáhla míč na zadní tyč k Andrové, jejíž zakončení ještě brankářka vyrazila, ale na dorážku Novotné byla krátká – 1:3. Dvoubrankové vedení udržely rakovnické ženy pouze pět minut. Domácí tým po rohu snížil, když se znovu prosadila vyspělá Mayerová – 2:3. Posledních dvacet minut bylo ve znamení boje o každý míč. U Rakovníka stálo štěstí v nastaveném čase, kdy hráčky vykopávaly dvakrát míč z brankové čáry, ale vyrovnání nedopustily.

Jan Janota: „Jsou to vydřené a srdíčkem vybojované body. Dnes se k nám přiklonilo i potřebné štěstí a dařily se standardní situace. Holky zaslouží pochvalu.“

FKR: Pavlíčková – Krobotová – Vajcová, Brabcová, Stránská – Andrová, Novotná, Joglová, Liprtová – Zelenková, Ferenčíková. Trenér: Jan Janota