Krupka - Rakovník 1:2

24.10.2010 20:01

Stránská rozhodla o šťastné výhře

FK Krupka – FK Rakovník 1:2 (0:1)

V dalším kole II. ligy žen odjely rakovnické hráčky do Krupky. Hrálo na umělé trávě, která má minimální fotbalové rozměry, což je velkou výhodou domácího celku, který je na tomto hřišti zvyklý nakopávat míče na svoji stěžejní hráčku Majerovou. Rakovnické ženy ale vstoupily do utkání kombinačně a tím otupily domácí snahu. Již ve 12. minutě si parádně zpracovala míč Kieryková a levačkou ho poslala přesně k tyči – 0:1. Bohužel po této brance rakovnické hráčky od svého stylu upustily. Podřídily se hře domácích hráček, které toho využily k ovládnutí hry. Přestávka byla pro hostující tým vysvobozením, protože rakovnické hráčky přežily několik velkých šancí domácího celku.

Druhá část už přinesla vyrovnaný fotbal. Bojovalo se o každý míč. Rozhodnutí přinesla 88., kdy Dubcová zahrávala rohový kop. Míč se odrazil k Zelenkové, která ho poslala na branku. Brankářka míč neudržela a Stránská byla ve správný čas na správném místě – 1:2.

Jan Janota: „Holky zaslouží pochvalu. Kdyby to zde zabalily a nebojovaly, tak si odvezly čtyři góly. Dnes to bylo hodně o srdíčku a taky o štěstí, ale takový už je fotbal. K nám se dnes přiklonilo, ale bylo to tím, že tomu šly holky naproti. Hra nebyla bez chyb, ale po takové výhře rád přimhouřím oko.“

FKR: Pavlíčková – Krobotová – Brabcová, Vedralová, Roubíková – Andrová (65. Levá), Zelenková, Novotná, Dubcová – Kieryková (78. Chudá), Káňová (70. Stránská). Trenér: Jan Janota. -tělo-