Karlovy Vary - Rakovník 5:0

14.04.2010 19:44

Kruté probuzení ze zimního spánku

SK Karlovy Vary – FK Rakovník 5:0 (4:0)

V prvním jarním kole II. ligy žen odjely hráčky FKR do Karlových Varů, kde na umělé trávě změřily síly se svým odvěkým rivalem. Naposledy se týmy utkaly v zimní přípravě a rakovnické hráčky vyhrály. Nejspíš s tímto uspokojením nastoupily i k mistrovskému zápasu, ale brzy byly vyvedeny z letargie. Od prvních minut byly domácí hráčky jasně lepším týmem ve všech fotbalových činnostech. Brzy se ujaly vedení a nakonec nastřílely Rakovníku do poločasu čtyři branky.

Druhá část už byla ze strany Rakovníka jako nebe a dudy. Hráčky FKR přidaly na důrazu a bojovnosti, což přineslo vyrovnanou hru. Přišly i šance, ale Sládkové chyběl potřebný klid v zakončení. Domácí hráčky po tečované střele z trestného kopu a následné dorážce vstřelily pátou branku – 5:0.

Jan Janota: „Když jsem přišel do kabiny o přestávku, tak jsem musel hráčkám důrazně připomenout, že jsou ve Varech a hrají II. ligu. Připadalo mi to totiž, jako by byly někde na přáteláku na pouti. Druhý poločasu už byl o něčem jiném, a tak bych si představoval, aby holky hrály.“

FKR: Pavlíčková – Krobotová – Andrová (60. Kieryková), Chudá (30. Lodeová), Brabcová – Vajcová (75. Polanecká), Zelenková, Novotná, Stránská – Liprtová, Sládková. Trenér: Jan Janota. -tělo-