Hokejovým výsledkem FKR ke třetímu místu!

11.05.2015 10:29

Hokejovým výsledkem FKR ke třetímu místu !

1.FK Příbram – FK Rakovník  3 : 6  (2 : 3)

V předposledním kole II. ligy zajížděly fotbalistky FKR do Milína, kde hraje své domácí zápasy ženský tým známého klubu. Případné vítězství by definitivně potvrdilo třetí místo ve II. lize. Zápas začal jako vždy velkým náporem FKR, kdy se soupeř za patnáct minut takřka nedostal za půlku a rakovnické hráčky spalovaly jednu šanci za druhou. Bohužel v 18. minutě se domácí hráčky z ojedinělého, ale rychlého protiútoku dostaly do vedení – 1 : 0. Za pět minut bylo však srovnáno, za osm šel FKR do vedení a za devět bylo opět srovnáno. U obou rakovnických gólů byla Plháková, která v prvním případě přihrávala před branku přesně zakončující Košvancové, ve druhém případě si její rohový kop srazila do branky příbramská brankářka – 2 : 2. Vítězný poločas zajistila minutu před koncem Košvancová, která byla na konci pohledné kombinace s Dubcovou, Plhákovou a Poláčkovou – 2 : 3.

Druhý poločas pokračoval v duchu prvního, ale s přesnější koncovkou. V 52. minutě Dubcová krásnou uličkou vyslala za obranu Plhákovou, která se trefila k vzdálenější tyči – 2 : 4. Pátou branku přidala v 67. minutě Poláčková, která po spolupráci s Košvancovou zužitkovala nabídku ze špatného výkopu brankářky – 2 : 5.  Poslední branka FKR v 70. minutě padla opět po přízemním centru Plhákové na tentokrát zakončující kapitánku Novotnou – 2 : 6. Deset minut před koncem chybovala rakovnická obrana a dovolila domácím snížit na konečných – 3 : 6.

Milan Klos: „Na konci prvního poločasu se nám podařilo jít opět do vedení, což se ukázalo jako zlomové. Ve druhém poločase jsme domácím již nic nedovolili a přidali tři pěkné branky. Velmi dobře dnes zahrály hráčky Plháková, Dubcová, Košvancová a v brance nás několikrát podržela Horáčková. Tímto výsledkem jsme si zajistili třetí místo ve II. lize již kolo před koncem. Holkám a vedeni FK Rakovník bych chtěl tímto poděkovat za celou sezónu.

Sestava: Horáčková – Andrová, Vedralová, Králíková, Fedorková – Plháková (87. Janíková), Novotná, Dubcová, Rubešová (57. Churanová) – Poláčková (77. Ajksnerová), Košvancová. Trenér: Milan Klos.