FK Rakovník přivezl 3 body z Holoubkova

23.05.2010 19:19

Zelenková rozhodla o výhře

TJ Holoubkov – FK Rakovník 0:1 (0:0)

V dalším kole II. ligy žen odjely hráčky FK Rakovník do Holoubkova, na jehož lavičce sedí rakovnický trenér Miroslav Macák. Od úvodních minut nasadila obě družstva vysoké tempo a hrál se velice zajímavý fotbal. Za delší provaz tahaly domácí hráčky, které se snažily rozhodnout zápas v prvním poločase, ale obrana Rakovníka pracovala bezchybně. Domácí hráčky sázely na rychlé brejky, ale chyběl moment překvapení. Rakovnické ženy byly naopak nejnebezpečnější při standardních situacích.

Druhá část přinesla podobný obrázek. První klíčový okamžik přišel v 70. min., kdy domácí hráčka vnikla do vápna. Brankářka Monika Pavlíčková šla pod nohy, zasáhla míč, ale rozhodčí rozhodla, že se jednalo o nedovolený zákrok – penalta. Domácí hráčka poslala ale míč do břevna. Tento moment srazil domácí celek a naopak nabudil Rakovník. Druhý klíčový okamžik přišel tři minuty před koncem, kdy si na rohový kop Káňové naskočila Linda Zelenková a zúročila mnohaleté zkušenosti, když nekompromisně poslala míč do sítě – 0:1.

Jan Janota: „Byl to velice kvalitní zápas z obou stran. V závěru se ukázala síla našeho družstva, které šlo za vítězstvím až do poslední minuty a povedlo se to. Klíčovým okamžikem byla neproměněná penalta domácích.“

FKR: Pavlíčková – Krobotová – Liprtová, Brabcová, Lodeová – Chudá (46. Polanecká), Zelenková, Novotná, Stránská – Káňová, Vajcová (88. Kieryková). Trenér: Jan Janota. -tělo