FK Rakovník - Malá Skála 8:0 (5:0)

16.05.2010 20:30

Další kanonáda rakovnických žen

FK Rakovník – FK Malá Skála 8:0 (5:0)

V dalším kole II. ligy žen přivítaly rakovnické fotbalisty soupeřky z Malé Skály. Od prvních minut bylo jasné, kdo si připíše tři body za vítězství. Rakovnické hráčky předvedly v prvním poločase bezchybný výkon, když dominovaly ve všech fotbalových směrech. Vše začalo břevnem Stránské po šesti minutách hry. Za čtyři minuty už se Stránská prosadila, když dorazila střelu Káňové, která se odrazila od břevna – 1:0. V 18. přidala pojistku Káňová, která zakroutila míč do branky přímo z rohu – 2:0. Za tři minuty už to bylo o tři branky, když Stránská prošla středem hřiště přes tři hráčky a kolem brankářky zakončila – 3:0. Ve 26. vysunula Stránská Vajcovou, která nastřelila brankářku. Z následného rohu se k odraženému míči dostala Vajcová a nezaváhala – 4:0. Stejná hráčka se prosadila ještě do poločasu, když přesně zakončila samostatný únik – 5:0.

Ve druhé části už neměla hra takové tempo, přesto se rakovnické ženy ještě třikrát prosadily. Nejprve to byla Stránská, která chytrým lobem přehodila brankářku stojící na malém vápně – 6:0. Za deset minut utekla znovu Vajcová. Brankářka byla u míče dřív, ale nastřelila Vajcovou, která posléze zakončila do prázdné branky – 7:0. Poslední slovo měla v 67. Káňová, která zakončila do prázdné branky po centru Zelenkové – 8:0.

Jan Janota: „Za první poločas musím holky pochválit. Takto když budeme k fotbalu přistupovat, bude radost na všech frontách. Oproti Liberci jsme chtěli zaktivnit střed hřiště a být důraznější ve vápně soupeře. Obojí se podařilo.“

FKR: Pavlíčková – Krobotová – Brabcová, Lodeová (75. Polanecká) – Andrová (70. Chubá), Novorná, Zelenková, K. Roubíková – Vajcová, Káňová (72. Kieryková), Stránská. Trenér: Jan Janota. -tělo-