Fk Rakovník - FK Příbram

22.05.2011 17:59

Vítězná tečka za úspěšnou sezónou !

FK Rakovník – 1. FK Příbram 5 : 0 (2 : 0)

Posledním soupeřem rakovnických děvčat byl mladý ambiciózní tým Příbrami, s kterým na podzim na jeho půdě remizovala.
První půlhodina utkání byla zcela vyrovnaná s minimem šancí na obou stranách. Největší měl soupeř ve 22. minutě po chybě Novotné na půlící čáře. Přečíslení 3 na 2 ale zakončil střelou nad. Ve 30. minutě gól padl, naštěstí do sítě Příbrami. Rohový kop Káňové neudržela brankářka v rukou a Vedralová z brankové čáry v pohodě doklepla – 1 : 0. V závěru poločasu ve 43. minutě se prosadila střelou z voleje Kieryková po přesné nahrávce Roubíkové – 2 : 0.
Druhý poločas už byl ve znamení trvalého tlaku Rakovníka a také festivalem zahozených šancí. V této činnosti vynikly zejména Stránská s Roubíkovou. Přesto se obě dokázaly gólově prosadit. Pojišťovací branku zaznamenala v 75. minutě Stránská, která si naběhla na přízemní centr Káňové – 3 : 0. Hned za dvě minuty se prosadila tváří v tvář brankářce Roubíková po vysunutí Andrové – 4 : 0. Už v nastaveném čase pečetila vítězství Stránská po nezištné přihrávce Roubíkové od brankové čáry - 5 : 0.

Milan Klos: „Protože o třetím místu bylo rozhodnuto v minulém kole, odvíjel se zápas v poklidném duchu. Utkání jsme pojali ofenzivně s hrou na tři útočnice. V celé jarní části jsme ztratili jen pět bodů, přesto je prohry v Lysé nad Labem a remízy v Hradišťku škoda. Jarní část mohla být ještě úspěšnější. I tak mají holky ode mne pochvalu za výkony, které na hřišti celé jaro předváděly.“

Sestava : Pavlíčková – Vedralová, Krobotová, Lodeová (80. Brabcová) – Vajcová, Novotná, Zelenková, Káňová (62. Andrová) – Roubíková, Kieryková, Stránská. Trenér: Milan Klos

Rozhodčí : Hedvika Mifková