Čisté konto udržely necelý poločas

15.09.2009 12:31

FK Rakovník – SK Stará Lysá 0:4 (0:1)

V dalším kole II. ligy žen přivítaly rakovnické hráčky na svém hřišti velmi silný celek Staré Lysé. Od prvních minut se rakovnické hráčky bránily na své polovině, ale díky dobře zvládnuté defenzívě držely čisté konto. Zhruba po dvaceti minutách se začaly osmělovat a podnikly několik nebezpečných brejků. Hlavně Zelenková s Kierykovou zatápěly hostující obraně. Chyběla však lepší finální přihrávka. Těsně před poločasem ale přišla chyba, kterou potrestala hostující hráčka parádní střelou do šibenice – 0:1.

Druhá část začala pro FKR smolně. Během pěti minut dvakrát inkasoval a bylo rozhodnuto – 0:3. Hostující hráčky ještě v 70. min. přidaly čtvrtý gól, kterým pečetily své zasloužené vítězství – 0:4.

Jan Janota: „Každým takovým zápasem se učíme. Škoda, že nám chybělo několik klíčových hráček. Stále se musíme učit dodržovat taktiku a nesmíme vypadávat z role. Hráčky ale za bojovnost zaslouží pochvalu.“

FKR: Pavlíčková – Krobotová – Vajcová, A. Brabcová, Liprtová – Lapáčková (33. Polanecká), Joglová, Novotná, Zelenková, Stránská – Kieryková (46. Ferenčíková). Trenér: Jan Janota