CHyby soupeř trestal

05.10.2015 08:15

Chyby soupeř trestal !

FK Rakovník – FK Čáslav   1 : 5  (0 : 2)

V 6. kole II. ligy žen přivítaly rakovnické hráčky neoblíbeného soupeře oslabeny o dvě klíčové hráčky, brankářku Horáčkovou a útočnici Landeskovou.

Začátek utkání patřil domácímu týmu. Hned ve 2. minutě předložila přízemní centr na malé vápno Jedličková, trojice rakovnických hráček však nedokázala míč usměrnit do branky. V 5. minutě se k volné střele dostala v pokutovém území Bezchlebová, s její slabou střelu však neměla brankářka problém. Nedáš, dostaneš, platilo v 11. minutě, kdy první střela Čáslavi skončila v rakovnické síti – 0 : 1.  V 32. minutě bylo ještě hůř. To na půlící čáře ztratila Dubcová míč a rychlý protiútok hosté bez problémů dotáhli ke gólovému zakončení – 0 : 2. Šanci ke snížení a k napravení své chyby dostala 4 minuty před koncem poločasu po faulu na Churanovou Dubcová z pokutového kopu. Její střelu však brankářka Čáslavi vyrazila a poradila si i s dorážkou Andrové.

Po třech minutách druhé půle zaváhala obrana FKR a nabídnutou šanci hosté využili – 0 : 3. Že domácím není souzeno dostat se zpátky do zápasu, dokázala o tři minuty později Fedorková. Ač nikým neobtěžována, centr Slavíkové usměrnila jen vedle branky. A Čáslav trestala o další dvě minuty později z rychlého protiútoku, opět po zbytečné ztrátě míče na půlící čáře – 0 : 4. V 72. minutě se přeci jen FKR prosadil, když Jedličková trestný kop z hranice šestnáctky přetáhla na vzdálenější tyč, kam si naběhla Bezchlebová a nekompromisně trefila z voleje pod břevno – 1 : 4. Poslední slovo však měli 4 minuty před koncem hostující hráčky po přesné střele z 20 m – 1 : 5.

Milan Klos: „Z dnešního utkání jsme hodně zklamaný. Herně jsme nezvládli hlavně první poločas, kde po hrubých chybách jsme dvakrát zbytečně inkasovali. Hlavně ze začátku zápasu jsme měli dvě tutové šance, které jsme nedokázali proměnit. Dovoluji si tvrdit být to branky, tak se zápas vyvíjel úplně jinak. Teď nás čekají tři velmi těžké zápasy venku, které hodně napoví, jak dopadne podzimní část.“

Sestava: K. Rubešová – Šarlingrová (46. Slavíková), Dubcová, Stránská (58. Al. Brabcová), Ad. Brabcová (64. Ajksnerová) – L. Churanová, Novotná, Fedorková, Andrová (67. Černá) – Jedličková, Bezchlebová. Trenér: Milan Klos.