7.kolo 2013-2014

17.02.2014 14:25

I druhé rakovnické derby pro FKR !

Předposlední kolo svedlo k odvetě divizní soutěže ve futsalu žen v kladenské hale oba rakovnické týmy s  FK Rakovník jako domácím týmem, SK Olympie Rakovník jako hosty. Další soupeřem byl tým ze středu tabulky AC Uragán Ústí nad Labem.

Oba rakovnické týmy předváděly od začátku hezký futsal, kde se střídaly hezké kombinační akce na obou stranách. Skóre otevřela v 6. minutě Adéla Brabcová, která překvapila Krömrovou, když od půlky vrátila do branky její výhoz. Za dvě minuty ale vymetla šibenici branky Pavlíčkové Hrdličková, když ze vzduchu trefila oblouček Poláčkové a stanovila nerozhodné poločasové skóre – 1 : 1. Vyrovnaná hra pokračovala i ve druhé půli. Přišly však dva fauly Olympie, po kterých následovaly trestné kopy. V 18. minutě se trefila ze vzdálenosti 12 m pod břevno a v poslední minutě z 11 m přesně k tyči – 3 : 1.

V druhém utkání s ústeckým Uragánem byla Olympie aktivnějším týmem, vytvářela si šance, ale do vedení šlo v 9. minutě Ústí, když se prosadilo po hezké kombinační akci – 0 : 1. Vyrovnání viselo celou dobu na vlásku, ale hráčky Olympie nedokázaly proměnit šance, i když na ně zívala prázdná branka. Nedáš, dostaneš. Ve 23. minutě z náhodné akce Ústí zvýšilo na konečných – 0 : 2. Závěrečný nápor pak byl spíše křečí.

To FKR si s Uragánem poradil mnohem lépe, když ze zajištěné obrany vyrážel k ústecké brance. V 7. minutě se překrásně individuálně uvolnila Novotná a přistrčila před prázdnou branku Dubcové – 1 : 0. O 3 minuty později to bylo už o dva góly, když se znovu z trestného kopu trefila Vedralová – 2 : 0. O další minutu později trefila do tyče Votíková, ale odražený míč pod břevno propasírovala Jungová – 3 : 0. Soupeř však stačil do poločasu snížit – 3 : 1. Druhou půli už žádný gól nepadl, FKR si náskok s přehledem pohlídal.

Vedoucí týmu FKR Zdeněk Učík: „V derby se hrál hezký futsal, zápas rozhodly dělovky Vedralové. Druhé utkání si děvčata od začátku kontrolovaly k celkem jasné výhře. Ta znamená, že už nemohou být dostiženy a mohou se tak těšit na boje při červnovém Mistrovství ČR.“

Marek Titlbach: „V prvním utkání byla hra hodně vyrovnaná, holky dobře plnily taktické pokyny, bohužel soupeř byl v koncovce šťastnější. Ke druhému utkání si dovolím řici, že jsme byli lepším týmem, ale chyběla střelkyně, která by dokázala proměnit šance, které si holky vytvořily.“

Sestava FKR: Krömrová – Novotná, Vedralová, Jungová, Hrdličková – Votíková, Dubcová, Poláčková.

Sestava Olympie: Pavlíčková – Brabcová Ad., Brabcová Al., Hajnová - Joglová, Andrová, Virglerová. Trenér: Marek Titlbach