6. Kolo

24.02.2013 15:04

Futsalistky SK Rakovník na MistrovstvíČR !

Poslední dva zápasy čekaly hráčky SK Rakovník, lídra divizní skupiny, v Ústí nad Labem. Soupeřem byly dva ústecké kluby ŠT ZOO a FC Tiradores, které okupují dvě poslední místa tabulky. K prvenství stačilo získat 3 body, ovšem vzhledem k postavení týmů se očekávala dvě jasná vítězství.

To první a rozhodující přišlo v zápase s FC Tiradores. Rakovnickým hráčkám sice trvalo 8 minut, než se gólověprosadily, ale pak do poločasu přidaly další dva a po přestávce celých sedm. O celkové skóre 10 : 0 se gólově postaraly 4 x Jungová, 2 x Michálková a Rosprimová, 1 x Andrová a Hrdličková.

Zato druhé utkání s ŠT ZOO mělo naprosto jiný průběh. Hráčky SK šli sice zásluhou Vedralové do vedení v 10. minutě, ale soupeř stačil do přestávky díky nesmírné obětavosti a tvrdosti vyrovnat. Pomohly mu také dvě nastřelené tyče a spousta dalších neproměněnýchšancí. V nasazeném stylu pokračoval i ve druhém poločasu, což mu vyneslo vedení. Michálková sice vzápětí vyrovnala, ale na gól 2 minuty před koncem už nestačily hráčky SKR najít odpověď.

Vedoucí týmu Zdeněk Učík: „K celkovému prvenství nám stačila jedna výhra, a to se podařilo hned v prvním zápase. Ten druhý byl o nevyužitýchšancích SKR, nasazení a produktivitě soupeře. Pokud se týká hodnocení celé sezóny, v první půlce soutěže hrály hráčky s obrovským potenciálem, neztratily ani bod. Pak ale přišel útlum a bodové ztráty, které naštěstí díky náskoku celkové prvenství neohrozily. Máme také nejvíce bodující a nejvíce gólověpřihrávající hráčku celé soutěže, kterou je Kristýna Rosprimová.“

Sestava: Krömrová – Jungová, Hrdličková, Vedralová, Novotná - Rosprimová, Andrová, Michálková.

Střelkyně, asistence, kanadské bodování po 6. kole (14 zápasů)