5.kolo

10.02.2013 18:56

I přes prohru futsalistky SK Rakovník včele !

Tři těžké zápasy čekaly rakovnické futsalistky při 5. turnaji své divizní skupiny v Kladně. V sestavě chyběly tradiční opory, brankářka Krömrová, kterou však mladá Horáčková skvěle nahradila. Těžko se ale v ofenzivní činnosti nahrazuje Svitková, což i v Kladněbylo znát.

V prvním utkání proti FC Démoni Česká Lípa byla hra vyrovnaná. Naštěstí se v 10. minutě ujala akce Rosprimové se zakončující Košvancovou – 1 : 0. Ve 2. poločase z trestného kopu soupeř vyrovnal, ale odpověď přišla o minutu později opět z kopačky Košvancové – 2 : 1. Dvě minuty před koncem zvýšila Michálková. Přesto „démonky“ situaci o minutu později zdramatizovaly kontaktním gólem, ale skóre 3 : 2 pro Rakovník se už nezměnilo.

Druhý zápas bylo ze strany hráček SK Rakovník nejlepší představení. Od úvodního hvizdu měly hru pod kontrolou, bohužel se nedokázaly výrazněji střelecky prosadit. Dvakrát se to podařilo Rosprimové, jednou Novotné a Michálkové – 4 : 0.

Třetí zápas bylo tradiční derby s SK Kladno, kde působí několik hráček fotbalového FK Rakovník. Tentokrát, snad vědomi si skutečnosti, že prohra je z vedení v soutěži nesesadí, předvedly rakovnické hráčky výkon plný chyb zejména v defenzivní činnosti, které soupeř dokázal potrestat. Prapor držela jen Rosprimová, ale její dva góly nepomohly. Konečné skóre 2 : 5 tak znamenalo první prohru v soutěži.

Dvě utkání před koncem jsou futsalistky SK Rakovník na prvním místě s tříbodovým náskokem na FC Betis Kadaň a za 14 dní je čekají dva poslední zápasy s týmy z konce tabulky v Ústí nad Labem.

Sestava: Horáčková – Jungová, Hrdličková, Vedralová, Novotná - Rosprimová, Andrová, Michálková, Košvancová.

Střelkyně, asistence, kanadské bodování po 5. kole (12 zápasů)