4.kolo

10.02.2013 18:53

Futsalistky SK Rakovník ztratily první body !

Odvety v divizi futsalu žen zahájily hráčky SK Rakovník v Teplicích se soupeřkami, které inkasovaly v prvních zápasech 11 resp. 17 branek. Situace však byla po dvou měsících naprosto odlišná. Rakovník byl oslaben o nejproduktivnější hráčku celé soutěže Svitkovou, která jako reprezentantka U-17 ve fotbale dostala spolu s ostatními reprezentantkami zákaz startu ve futsalu. Soupeři také nezaháleli a výrazně posílili.

První utkání s FC Balticflora Teplice ukázalo, jak Svitková v ofenzivní činnosti chybí. Rakovnické hráčky byly lepší, ale proniknout přes zataženou obranu se nedařilo celý zápas. Při počátečním náporu sice Michálková a Vedralová nastřelily tyč, pak však střely končily na tělech úporně bránících teplických hráček, v rukavicích domácí brankářky nebo vedle branky. Až tři minuty před koncem přišla jediná gólová akce zápasu. Andrová přistrčila Michálkové, která sama před brankářkou nezaváhala – 1 : 0.

Ve druhém zápase s FC Betis Kadaň byl SK Rakovník hodně blízko první porážky. Od čtvrté minuty vedl gólem Michálkové. Další však nepřidal a tak přišlo minutu před koncem poločasu vyrovnání po chybě v rozehrávce. Hráčky SKR si nebezpečí ze špatné rozehrávky neuvědomovaly i celý druhý poločas a tak nabídly tak soupeřkám spoustu šancí, které pouze dvakrát využily i díky Krömrové v brance. Naštěstí 9 minut před koncem vyšla individuální akce Michálkové, která snížila na 2 : 3. To už kadaňské hráčky bránily i za cenu faulů a následných devítimetrových kopů. A právě z druhého, už zahrávaném po závěrečném hvizdu, Jungová vstřelila vyrovnávací gól – 3 : 3.

I po první bodové ztrátě jsou futsalistky SK Rakovník v čele soutěže.

Sestava: Krömrová – Jungová, Hrdličková, Vedralová - - Rosprimová, Andrová, Michálková.

Střelkyně, asistence, kanadské bodování po 4. kole (9 zápasů)