4.kolo 2013/2014

13.01.2014 10:11

Ve 4. kole futsalistky FK Rakovník a SK Kladno bez problémů !

Ve čtvrtém kole, které rozpůlilo divizní soutěž, čekali tým FK Rakovník v slánské hale soupeři z dolních pater tabulky FC Démoni Česká Lípa a domácí R. S. C. Čechie Slaný.

První zápas nastoupil FKR jako hostující tým s Českou Lípou, který začal dobýváním soustředěné obrany soupeře. Překonat ji se podařilo v 6. minutě po kombinaci Košvancové a zakončující Jedličkové. Hned v další minutě se prosadila Jungová, které nezištně přistrčila Dubcová – 0 : 2. Pojistky k vítězství přišly až v závěrečných dvou minutách poločasu, kdy se prosadila po špatné rozehrávce České Lípy Dubcová a Poláčková po přihrávce Dubcové – 0 : 4. Druhý poločas už byl ze strany FKR vlažnější, což v 19. minutě využil soupeř ke snížení. – 1 : 4. Hned vzápětí se však prosadila Jungová – 1 : 5. O čtyři minuty později zvýšila vedení Košvancová – 1 : 6. Soupeř opět snížil, ale gólovou tečku za utkáním udělala v poslední minutě Poláčková po spolupráci s Dubcovou – 2 : 7

Druhý zápas s domácí Čechií Slaný měl obdobný průběh. Tentokrát se už ve 4. minutě trefila Poláčková po přihrávce od Dubcové, v 9. minutě Jungová, které přihrála Jedličková a v 11. minutě Dubcová po spolupráci s Košvancovou – 0 : 3. V druhém poločase přidaly hráčky FKR během deseti minut další tři góly, Jedličková po přihrávce Jungové, Košvancová, která obrala obranu o míč a protlačila ho do sítě a opět Jungová ve spolupráci s Košvancovou – 0 : 6. V závěru přeci jen domácí hráčky zaznamenaly čestný úspěch, ale pár vteřin před koncem bombou z dálky dala konečnou podobu výsledku Vedralová – 1 : 7.

Vedoucí týmu Zdeněk Učík: „Holky si v obou utkáních žádné komplikace nepřipustily, zápasy od prvních minut kontrolovaly a po zásluze po polovině soutěže vedou bez ztráty bodu.“

Sestava: Krömrová – Vedralová, Jungová, Hrdličková – Dubcová, Poláčková, Košvancová, Jedličková.

Tým SK Kladno, jehož základ tvoří hráčky fotbalového FK Rakovník, odehrál své dva zápasy jako pořadatel s SK Olympie Rakovník a FC Balticflora Teplice.

První zápas s rakovnickou Olympií byl zkouškou trpělivosti, ve které kladenský tým obstál. Z pevné obrany vycházel do nebezpečných  protiútoků a nerozhodilo ho i když první poločas skončil bez branek. Hned po přestávce, během prvních dvou minut se prosadila dvakrát Denisa Fedorková po přihrávkách Necidové – 0 : 2. Hra soupeře se v ten moment rozsypala a tak nebylo problémem vstřelit další tři branky. Nejprve v 20. minutě dokonala hattrick Denisa Fedorková, když dorazila vyraženou střelu, pak o minutu později trestný kop proměnila Káňová a v 25. minutě Vajcová přesnou střelou zužitkovala nabídku Plzákové. Konečné skóre 5 : 0.

Druhý zápas začal brankou Necidové po přihrávce Vajcové na kterou ale teplické hráčky dokázaly ve 4. minutě odpovědět. V 6. minutě však zafungovala spolupráce matky a dcery Fedorkových se zakončující Denisou – 2 : 1. Do poločasu přidalo Kladno ještě dvě pojistky, o které se zasloužily – v 10. minutě Plzáková, která perfektně zpracovala výhoz brankářky Iljinové a poslední Necidová, která se nepárala s odraženým míčem – 4 : 1. Druhý poločas pokračoval ve stejném duchu, ovšem bez gólového efektu. Prosadila se jen Necidová, která dala utkání konečnou podobu skóre a také završila svůj hattrick – 5 : 1.

Sestava: Iljinová – Vajcová, Fedorková I., Řezáčová, Káňová – Plzáková, Necidová, Fedorková D.