3.kolo 2013/2014

16.12.2013 08:37

Rakovnické derby pro FKR !

Třetí kolo svedlo k prvnímu vzájemnému utkání divizní soutěže ve futsalu žen v libouchecké hale oba rakovnické týmy s SK Olympie Rakovník jako domácím týmem, FK Rakovník jako hosty. Další soupeřem byl pořadatel AC Uragán Ústí nad Labem.

Derby začalo hodně opatrně, postupně však na obou stranách převládla snaha vstřelit první gól a získat tak určitou výhodu. V 9. minutě se to podařilo hráčkám FKR, když Poláčková vykličkovala z rohu a předložila míč volné Hrdličkové, která trefila přesně k tyči – 0 : 1. Dál byla hra v poli vyrovnaná, přesto útoky FKR byly nebezpečnější. Minutu před koncem poločasu pak dvojice Dubcová a zakončující Košvancová využila chybné rozehrávky k rozebrání Pavlíčkové – 0 : 2. Druhý poločas začal Košvancovou vybojovaným míčem a přihrávkou Jungové, která našla z úhlu místečko u vzdálenější tyče branky Olympie – 0 : 3. Hrozivé skóre vyburcovalo hráčky Olympie k ještě větší útočné aktivitě, střely však končily povětšině na tělech bránících hráček FKR, co prošlo, chytila Votíková. Ke snížení a konečné podobě skóre tak vedla jen přesná kombinační akce v 20. minutě po ose Joglová, Andrová a do prázdné zakončující Brabcová – 1 : 3.

Derby předcházel zápas Olympie s domácím ústeckým Uragánem. Olympii vyšel hned první útok, kdy vyrazila do volného prostoru brankářka Pavlíčková, přihrála Andrové, která trefila přesně k tyči – 0 : 1. Druhá branka padla až v poslední minutě 1. poločasu. Trefila se Hajnová, která zužitkovala přesnou přihrávku Andrové – 0 : 2. Hned po přestávce Hajnová uplatnila svou bojovnost a přetavila ji ve třetí gól. O minutu později tečovala v hokejové pozici před brankou Mladá střelu Kulhánkové – 0 : 4. Snaha domácích o vstřelení alespoň čestného gólu pokazila Pavlíčkové čisté konto pár vteřin před koncem – 1 : 4.

Po derby hrál s domácím týmem FK Rakovník a zápas byl nečekaně dramatický. Než se rakovnické hráčky rozkoukaly, prohrávaly v 8. minutě – 0 : 3. Poté si uvědomily, že se Uragán sám neporazí a výrazně přidaly. V posledních dvou minutách snížily po finálních přihrávkách Poláčkové, které zužitkovaly Vedralová a Košvancová – 2 : 3. S nástupem druhého poločasu, během dvou minut, šel FKR už do vedení po střelách Jungové a Dubcové – 4 : 3. V 22. minutě uklidňující a vítěznou branku dala Hrdličková, které přihrávala Poláčková – 5 : 3. Ústí sice snížilo, ale 2 minuty před koncem gólovou tečku za utkáním udělala Poláčková, která si poradila s dlouhým výhozem Votíkové i ústeckou brankářkou – 6 : 4.

Vedoucí týmu FKR Zdeněk Učík: „Holky v utkání s Olympií, které se muselo líbit, poznaly sílu soupeře a musely na vítězství vydat spoustu sil. Do druhého zápasu pak vstoupily v odpočinkovém tempu a toho soupeř využil. Naštěstí se opět dostaly ke své hře a dotáhly zápas do vítězného konce. Po šesti odehraných zápasech jsou v čele soutěže bez ztráty bodu.“

Miroslav Kindl: „Dnes máme už po třetí jen tři body ze šesti možných, ale jsem spokojen, holkám musím poděkovat za perfektní výkony. Proti Ústí jsme hráli na jeden dotek, střelami jsme zásobovali gólmanku a hlavně nám vycházela kombinace. V derby s FKR si troufám říct, že jsme byli lepším týmem, drzejším, odhodlanějším, ale koncovka nebyla úplně ideální. Před brankou to chtělo zachovat asi více klidnou hlavu a ještě přihrát do lepší střelecké pozice. Holky se mnohdy unáhlily a střílely i do soupeřky, ale střelbu do nich sám tlačím, tak jim to nemohu vyčítat. Hráli jsme ve velmi dobré herní pohodě, atmosféra byla super a v tom vidím hlavní klíč k úspěchu. Všechny poznaly, že mají na to, hrát lépe, než první tým v tabulce. Osobních chyb v defenzivní činnosti se musíme vyvarovat a pak nám bude stačit výhra 1:0.“

Sestava FKR: Votíková – Vedralová, Jungová, Hrdličková – Dubcová, Poláčková, Košvancová.

Sestava Olympie: Pavlíčková – Brabcová, Hajnová, Joglová, Andrová – Dobrevová, Bottová, Kulhánková, Mladá. Trenér: Miroslav Kindl