2.kolo 2013/2014

09.12.2013 08:51

V prvním duelu SK Kladno a FK Rakovník vítězí FKR !

Ve druhém kole čekali tým FK Rakovník v kladenské městské hale soupeři mnohem těžší, druhý a třetí tým loňského ročníku FC Betis Kadaň, resp. SK Kladno.

První zápas s domácím FK Kladno byl od začátku hodně opatrný, přesto měly futsalistky FKR o něco více ze hry. Také šly do vedení v 9. minutě zásluhou Novotné, která zužitkovala přihrávku Košvancové z rohového obloučku – 0 : 1. Obrana pracovala perfektně, co za ni prošlo, s přehledem zlikvidovala Krömrová. Uklidnění ve druhém poločase do rakovnických řad přinesla 21. minuta, kdy vymetla šibenici Dubcová po přihrávce Hrdličkové – 0 : 2. Gólovou tečku za utkáním pak udělala o čtyři minuty později Poláčková, která vystihla kladenskou rozehrávku – 0 : 3.

Druhé utkání s kadaňským mladým týmem byla zkouška trpělivosti a nervů. Kadaň praktikovala svou tradiční hru, zajištěnou obranu spojenou s hraniční tvrdostí. Trpělivost byla v 11. minutě korunována nádherným vedoucím gólem Poláčkové, která ze vzduchu přesně trefila oblouček Jungové přes celou šířku hřiště – 1 : 0. O dvě minuty později vybojovala míč Jungová a střelou pod břevno nedala kadaňské brankářce šanci – 2 : 0. Druhý poločas byl ve znamení úporné snahy Kadaně vyrovnat, kterou ještě povzbudil gól v rakovnické síti v 17. minutě – 2 : 1. Pevná rakovnická obrana však soupeře do žádné šance nepustila, navíc v poslední minutě vysunula Jungová Poláčkovou, která prostřelila kadaňskou brankářku a upravila skóre na konečných 3 : 1.

Sestava: Krömrová – Vedralová, Jungová, Novotná, Hrdličková – Dubcová, Poláčková, Košvancová.

Druhý zápas SK Kladno hrálo s FC Betis Kadaň a probíhal podle stejného scénáře jako souboj Kadaně s FK Rakovník i s emocemi vyvolávající hra kadaňských hráček na samé hranici tvrdosti. Čekání na gól však bylo mnohem delší, až do 21. minuty. To zaspala kadaňská obrana, která nestihla pokrýt Necidovou, která z první využila rychlou rohovou rozehrávku Plzákové – 1 : 0. Hned o minutu později vybojovala míč Káňová a přesně zakončila – 2 : 0. Konečnou podobu skóre pak tři minuty před koncem dala Plzáková, která nepohrdla přesnou nabídkou Lodeové – 3 : 0.

Sestava: Abbrentová – Vajcová, Kieryková, Fedorková I., Řezáčová, Iljinová – Plzáková, Necidová, Fedorková D., Lodeová, Káňová.