2. kolo

17.12.2012 17:26

Futsalistky SK Rakovník na vítězné vlně!

K druhému diviznímu turnaji zajížděly futsalistky SK Rakovník do Zákup u České Lípy, kde na ně čekaly dva noví soupeři, pořadající FC Démoni Česká Lípa a AC Uragán Ústí nad Labem.

V prvním zápase s Českou Lípou trvalo téměř celý poločas, než se rakovnické hráčky prosadily, i kdyžzásluhou Svitkové vedly od 2. minuty. Dva góly v jeho závěru odpor Démonův ženské podobě definitivně zlomily. Nakonec z toho vzešlo jasné vítězství 7 : 1 (2 – Svitková, Michálková, 1 – Rosprimová, Jungová, Dubcová).

Druhé utkání slibovalo větší drama, neboť AC Uragán Ústí nad Labem dokázal v předešlém zápase porazit silný tým SK Kladno, kde nastupuje 6 hráček fotbalového FK Rakovník. Proto hra SK Rakovník vycházela z pevné obrany, což soupeři působilo značné problémy, i když fyzicky držel krok s rakovnickými děvčaty celý zápas. Od 4. minuty vedl Rakovník 1 : 0 po přesné přízemní střele Jungové, ale další útoky končily střelou vedle nebo po zákrocích výborné ústecké brankářky. Naštěstí v úvodu druhé půle dorazila míč do prázdné branky Andrová - 2 : 0. Protože další fáze utkání byla obrazem prvního poločasu, další gól nepadl.

Po pěti odehraných utkáních je SK Rakovník v čele divize bez ztráty bodu

Sestava: Krömrová – Dubcová, Jungová, Vedralová - Rosprimová, Svitková, Andrová, Michálková.