1.kolo: RAKOVNÍK - LITEŇ 0:4

06.09.2008 14:00

FK Rakovník - FC Liteň 0:4 (0:2)

První domácí zápas II.ligy sehrály domácí hráčky s velmi zkušeným družstvem hráček z Litně. To, že se jednalo o zkušené, bývalé ligové hráčky Sparty či Slavie, bylo jasné od prvních minut. Už ve 3.minutě chytře pronikla do vápna hostující útočnice a po kontaktu s domácí hráčkou byla odpískána penalta, kterou sama faulovaná hráčka proměnila 0:1. Za deset minut hosté zahrávaly rohový kop a nikým nehlídaná hráčka zvýšila na 0:2. Poté se hra vyrovnala a přišly i šance domácích, po kombinace Andrové s Joglovou druhá jmenovaná vystřelila z hranice vápna střela jen těsně minula branku. Pak ještě Zíková nezkrotila míč ze vzduchu hlavou a mířila opět vedle. Druhý poločas začal opět velmi neštastně, když už ve 47. minutě to bylo 0:3,kdy po centru do vápna opět nikým nekrytá hráčka hlavičkovala do prázdné branky. Domácí se ještě snažily o snížení skore, ale ani Zelenková, Zíková či Brabcová nemířily přesně. Naopak z ojedinělého brejku padla 4. branka do domácí sitě a byo rozhodnuto.

Hodnocení: "Přijel velmi zkušený celek a doslova nás vyškolil z produktivity. I když jsme se snažily hrát a nepoušťet hostující hráčky do hry, propadly jsme v bránění a hlídaní standartních situací, které rozhodly. Rozdíl byl hlavně v držení míče, chytrosti a souhře. Musíme velmi přidat na důrazu a vyvarovat se individuálních chyb, které se bohužel stále opakují. Doufám, že přijde zlepšení a prohru napravíme". Jan Janota

Sestava: Pavlíčková - Novotná - Polanecká, Brabcová, Pilíková (46.Zelenková) - Andrová, Stránská (86.Kvapilová), Joglová, Šachová - Zíková (88.Kieryková), Liprtová